Strzelali na Mistrzostwach Wybrzeża

2024-05-07 7:46
Sylwester Wasiak

Pięciu reprezentantów Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Tarcza” Goleniów wystartowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce. Co wystrzelali nasi zawodnicy?

Jak nam przekazał Stanisław Bogumił, w dniach 2-5 maja w Ustce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża, w których uczestniczyli senior i czterech juniorów z Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Tarcza” Goleniów pod opieką trenerów Michała Buniaka i Stanisława Bogumiła.

W pierwszym dniu zawodów w konkurencji 10 m pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorów Michał Fajfrowski zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsca i tam wywalczył pierwsze miejsce. W konkurencji 10 m pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorów Bartosz Buniak zajął 9. miejsce, Łukasz Kinder uplasował się 12 miejscu, a Grzegorz Kaluga zajął 13 miejsce.

W drugim dniu zawodów w konkurencji 10 m karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorów Szymon Jarząbek zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsce i w finale zajął pierwsze miejsce. Szymon Wiśniewski zakwalifikował się do finału z drugiego miejsca i w finale zajął drugie miejsce.

W trzecim dniu zawodów w konkurencji 50 m karabin dowolny 3x20 juniorów Szymon Jarząbek zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsce i w finale zajął pierwsze miejsce, Szymon Wiśniewski zakwalifikował się do finału z czwartego miejsca, a w finale zajął trzecie miejsce. W konkurencji 25 m pistolet szybkostrzelny seniorów Michał Fajfrowski zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsca, a w finale zajął drugie miejsce. W konkurencji 25 m pistolet szybkostrzelny juniorów Bartosz Buniak zajął 10. miejsce, Grzegorz Kaluga uplasował się na 11. miejscu, Łukasz Kinder zajął 12. miejsce.

W czwartym dniu zawodów w konkurencji 50 m karabin dowolny 60 strzałów leżąc juniorów, Szymon Jarząbek zajął 6. miejsce, a Szymon Wiśniewski zakończył zawody na 7 pozycji.