Strzelcy na podium Mistrzostw Wybrzeża

2023-05-04 6:45

W majówkę zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów wystartowali z sukcesami w Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża.

ZDJĘCIE 1 z 9

Jak informuje Stanisław Bogumił z Klubu „Tarcza, zawody odbyły się od 29 kwietnia do 2 maja w Ustce, a wystartowało tam dwóch seniorów i dwie juniorki z goleniowskiego klubu pod opieką trenera Michała Buniaka.
Pierwszy i drugi dzień zawodów był dla naszych trzech startujących zawodników bardzo owocny. Każdy z nich dostał się do finału, będąc w kwalifikacjach w pierwszej ósemce najlepszych zawodników.
Michał Fajfrowski w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorów w finale zajął drugie miejsce. Agata Budzińska w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów juniorek w finale zajęła piąte miejsce, zaś Oliwia Żebiełowicz w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorek w finale zajęła również piątą lokatę.

W trzecim dniu Mistrzostw goleniowscy strzelcy również wypadli okazale. Michał Fajfrowski w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2x30 seniorów w finale zajął trzecie miejsce. Agata Budzińska w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek w finale była piąta, a Oliwia Żebiełowicz w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorek zajęła dziesiąte miejsce.

Czwartego dnia strzelań odbywała się konkurencja pistolet pneumatyczny MIX, w którym w parze startowała Oliwia Żebiełowicz wraz z Michałem Fajfrowskim, i ostatecznie wywalczyli trzecią pozycję w finale o brązowy medal.

- Kolejnymi zawodami, w których będą startować nasi zawodnicy, jest Puchar Bydgoszczy-Memoriał Patrycji Makowskiej, który odbędzie się w dniach 05-07 maja – informuje Stanisław Bogumił.