Świetlica w kontenerze? Ma stanąć przy zabytkowym kościele

2022-06-29 13:43
Paweł Palica
2022-06-29 13:43

Goleniowscy radni miejscy przyjęli dzisiaj uchwałę w sprawie zmian budżetu, z której wynika między innymi to, że gmina dołoży 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy świetlicy wiejskiej w Glewicach.

Zdjęcie ilustracyjne (foto: kontenery-gdansk.com)

Zapis ten, nie pierwszy raz zresztą, wzbudził duże kontrowersje. Radna Dorota Chodyko (klub Koalicja Samorządowa) po raz kolejny zwracała uwagę na to, że zgodnie z założeniami świetlica owa funkcjonować ma w modułowym kontenerze z płaskim dachem, który stanąć ma w pobliżu zabytkowego kościoła p.w. św. Stanisława Kostki, a jej wygląd nijak będzie miał się właśnie do już istniejącej zabudowy. Mówiła, że to niszczenie krajobrazu i domagała się, by albo budować świetlicę murowaną, albo kontener postawić w innym miejscu - przy boisku. Polemizował z nią przede wszystkim wiceburmistrz Tomasz Banach, który argumentował przyjęte wcześniej założenia tzw. montażem finansowym i dodawał, że można po prostu zrezygnować z realizacji tej inwestycji.

Po trwającej kilkadziesiąt minut dyskusji projekt uchwały został przyjęty za sprawą głosów "za" oddanych przez radnych z klubu Roberta Krupowicza. Wszystko wskazuje więc na to, że w Glewicach rzeczywiście świetlica działać będzie w obiekcie kontenerowym o powierzchni od 40 do 60 m2.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!