Świetny występ w najszybszym maratonie świata!

2021-12-05 11:13
Sylwester Wasiak
2021-12-05 11:13

Krystian Zalewski wystartował dziś rano w uważanym za jeden z najszybszych maratonów świata – Maratón Valencia. Sprawdźcie, jak poradził sobie zawodnik Barnima Goleniów…

Foto: K. Zalewski/FB

Było to drugie podejście do tego biegu Krystiana Zalewskiego. Przypomnijmy, że przed rokiem to tam miał zadebiutować na królewskim dystansie. Niestety pozytywny wynik testu na Covid-19 wykluczył podopiecznego Jacka Kostrzeby z udziału w tym biegu. Zawodnik Barnima zadebiutował ostatecznie na tym dystansie wiosną w Dębnie, gdzie maraton pokonał z czasem 2:10:58.
Jakie cele stawiał sobie zawodnik z Goleniowa przed drugim podejście do maratonu w Walencji? W rozmowie z jednym z portali biegowych zakładał czas w okolicach 2 godzin i 10 minut i cel ten osiągnął! Podopieczny Jacka Kostrzeby po 15km biegu w Walencji biegł w tempie dającym czas 2:09. Ostatecznie finiszował na 25. pozycji, z czasem 2:10:14, poprawiając swój wynik z Dębna oraz symbolicznie zostając najszybszym Polakiem maratończykiem w tym roku! Zwyciężył Lawrence Cherono (Kenia) z czasem 2:05:12.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!