Szpitale w Goleniowie i Nowogardzie dostaną dodatkowe pieniądze

2020-10-19 18:36
Sylwester Wasiak
2020-10-19 18:36

Będzie to kwota 440 800 złotych dla każdej z placówek, od Samorządu Województwa, w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego na walkę z COVID-19. Sprawdźcie co zakupią za te pieniądze dyrekcje obu szpitali.

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie Sp. z o.o. jak informuje Starostwo Powiatowe w Goleniowie, przyznane środki przeznaczy na dofinansowanie zakupu środków ochrony osobistej i dezynfekcji, a także zakup przyłóżkowego aparatu RTG oraz bezdotykowych drzwi wejściowych.
A co zostanie zakupione za wspomnianą kwotę 440 800 złotych przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie?
- Uzupełnimy sprzętowo blok operacyjny i zakupiony zostanie aparat USG. Część środków przeznaczymy również na zakup środków ochrony osobistej – informuje Kazimierz Lembas, dyrektor nowogardzkiej placówki medycznej.
Dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19, w regionie z pomocy skorzysta docelowo 30 jednostek ochrony zdrowia, w tym Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.
– Przewidując drugą, jesienną falę pandemii już w czerwcu przygotowaliśmy pakiet działań zmierzających do przygotowania przede wszystkim placówek leczniczych, ale i służb ratunkowych oraz szkół – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – Oddaję wielki szacunek wszystkim, którzy z oddaniem i poświęceniem walczą z pandemią, ratując życie i zdrowie mieszkańców Pomorza Zachodniego. Jednak, żeby ta walka była efektywna, jednostki ochrony zdrowia muszą być doposażone w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. W drugiej edycji Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przeznaczamy na ten cel 31,5 mln zł. Zależało nam, żeby pomoc trafiła także do najmniejszych szpitali.

Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!