Tak ma wyglądać jeden z pierwszych rollercoasterów w Hossolandzie!

2024-06-23 13:19
Karol Szumny
2024-06-23 13:19

W gminie Brojce trwa budowa Hossolandu – największego parku rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie kompleksu pojawia się coraz więcej elementów. Niebawem ma powstać także sporych rozmiarów rollercoaster.

Park Rozrywki Hossoland zajmie powierzchnię ponad 40 ha. Mają tutaj powstać cztery krainy tematyczne: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe Królestwo Baltambrya, charyzmatyczna Kraina Wikingów i tajemnicza Dolina Kopalni. Łącznie na terenie obiektu znajdzie się ponad 50 różnych atrakcji dla całych rodzin.

Według ustaleń portalu e-kg.pl, w ciągu najbliższych tygodni ma ruszyć budowa pierwszego z rollercoasterów na terenie parku. Odpowiedzialna za jego budowę będzie holenderska firma Vekoma – jeden z światowych liderów, który specjalizuje się w produkcji tego typu kolejek.

GhostRider na trasie o długości 893 metrów rozpędzał się będzie do 117 km/h. Przejazd będzie obfitować w nagłe zwroty, nachylenia i zaskakujące skręty. Wysokość tego roller coastera wyniesie ponad 53 m. Na pokład kolejki będą mogły wsiąść osoby, które posiadają minimum 120 cm wzrostu. Jeden kurs będzie mógł zabrać 16 pasażerów.

Nieoficjalnie mówi się, że otwarcie parku rozrywki ma mieć miejsce w czerwcu 2025 roku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!