"To są twarde negocjacje"

2021-01-21 15:10
Sylwester Wasiak
2021-01-21 15:10

Łukasza Mitułę, radnego Rady Miejskiej w Goleniowie pytamy o ostatnie wydarzenia związane z nadzwyczajną sesją, audyt w PGK, podwyżkę cen za odbiór śmieci, budżet i to czy będzie kandydował do fotela burmistrza...

- Nie wziął Pan udziału w ostatniej nadzwyczajnej sesji, w której programie znalazły się m.in. uchwały dotyczące budżetu na 2021 rok oraz podwyżki cen za odbiór odpadów. Co było przyczyną Pańskiej absencji?
- To są twarde negocjacje o lepszy budżet i racjonalne opłaty za śmieci.

- "Dziecinada. Kompletny brak szacunku dla naszych mieszkańców. Żenujący przykład braku odpowiedzialności i pogrywania sobie dobrem wspólnym, jakim jest nasza gmina" - tak określił brak radnych opozycyjnych na sesji w tym Pana, Wojciech Łebiński szef klubu radnych R. Krupowicza. Czy mógłby Pan odnieść się do tych słów?
- Mowa trawa. Nic nie powiedział.

- O co tak naprawdę chodzi opozycji w tej całej sytuacji?
- Chodzi o pieniądze m.in. na ul. Metalową, na Alei Róż, na ścieżki i chodniki w Kliniskach, Załomiu, Białuniu, Modrzewiu, na walkę z pandemią, na oświetlenie ul. Spacerowej czy ścieżki na Podańsko, na remont Domu Kultury, na projekt drogi Mosty-Mosty Osiedle, na ring rowerowy Goleniowa, na budowę ul. Pogodnej, na wymianę pieców, na inicjatywy mieszkańców oraz zrobienie oszczędności tam, gdzie to możliwe.

- Czy widzi Pan jakiekolwiek szanse na porozumienie z mniejszościową grupą radnych popierających urzędującego burmistrza?
- Tak.

- Bierze Pan udział w audycie spółki PGK. Jakie są pierwsze wnioski z tej kontroli?
- Zatrudnienie przez prezesa członka najbliższej rodziny. Problemy z realizacją umowy w zakresie mycia śmietników. Zła organizacja transportu.

- Czy mieszkańcy gminy Goleniów są w stanie uniknąć podwyżki cen za odbiór odpadów do 30 złotych od osoby? Jaka Pana zdaniem jest obecnie realna stawka do zaakceptowania przez większość w radzie?
- Stawka 30 zł to kosmos.

- Czy Pana zdaniem budżet gminy Goleniów na 2021 rok zostanie uchwalony, czy czeka nas budżet RIO?
- Jest szansa na uchwalenie budżetu jeszcze w styczniu.

- Pojawiają się głosy o ewentualnej organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza Krupowicza. Czy Pana zdaniem ta inicjatywa ma sens i może dojść do skrócenia kadencji urzędującego burmistrza?
- Moja ocena pracy burmistrza jest zła. Powinien zostać odwołany.

- Ma Pan ambicje walki o fotel burmistrza? Będzie Pan startował w wyborach na burmistrza przy najbliższej nadarzającej się okazji?
- Nie interesuję się fotelami.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zenek

odpowiedz
21.01.2021 15:51

Panie Mitula ile kadencji jest Pan już radnym. Ostatnio jak dobrze pamiętam był Pan przewodniczacym rady.Nic Pan nie wiedział o problemach z opłatą śmieciową. Po prosty nie dostał Pan stanowiska vice burmistrza i wtedy opozycja do burmistrza, tak to jest jak się ma parcie na władzę. Może trzeba popatrzeć na siebie a nie tylko widzieć błędy innych. A nieobecność na sesji to tylko pokazuje że Pan ma dobro mieszkańców gdzieś. Parę lat temu był Pan gwiazda kampani obecnego burmistrz. Żenada, tak to jest jak ma się manię rządzenia po trupach i dobru mieszkańców gminy.

kiGOL

odpowiedz
21.01.2021 21:50

Nie kupuję tego pana.

Piotr

odpowiedz
21.01.2021 19:38

Gdzie się podziały komentarze na Facebooku odnośnie tego "wywiadu"? Zostały usunięte bo obnażały jakość wypowiedzi radnego i brak merytorycznego przygotowania do dyskusji? Cenzura jak za komuny lub w tvppis

Andrzej Cieśliński

odpowiedz
22.01.2021 22:36

Pan Mituła tak zabrnął w swoje kłamstwa, że przestał je kontrolować. Właśnie potwierdził, że przyszedł kontrolować PGK z gotowymi już wnioskami. W trakcie tzw kontroli nie uzyskał bowiem materiałów uzasadniających wnioski, które wysnuł.