Torba R1 dla OSP Lubczyna i OSP Bagna (FOTO)

2020-09-16 16:00
Sylwester Wasiak
2020-09-16 16:00

W gryfickiej siedzibie KRUS odbyło się uroczyste przekazanie zestawów ratownictwa przedlekarskiego dla czterech jednostek OSP z terenu województwa zachodniopomorskiego. W naszym powiecie wsparcie otrzymali druhowie z OSP Lubczyna i OSP Bagna!

ZDJĘCIE 1 z 7

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie, Jan Górski przekazał strażakom ochotnikom z terenu województwa zachodniopomorskiego zestaw ratownictwa przedlekarskiego zakupiony ze środków Funduszu Prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Przekazanie sprzętu jednostkom OSP Brojce, OSP Bagna, OSP Lubczyna oraz OSP Mieszkowice odbyło się dziś w placówce Terenowej KRUS w Gryficach, w obecności jej kierownika Remigiusza Kulki oraz zastępcy komendanta PSP w Gryficach Artura Rogińskiego.
- Na strażakach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Wasza praca, która cieszy się szczególnym zaufaniem społecznym, nie ogranicza się do gaszenia pożarów. To także wypadki komunikacyjne i inne zdarzenia. Dlatego też cieszymy się, że możemy wam te torby przekazać. Chcemy, żeby wam służyły, choć chciałoby się, żeby służyły jak najrzadziej, ale za to efektywnie – mówił do strażaków dyr Jan Górski.
- Zestaw ratowniczy przekazany został na podstawie porozumienia Prezesa KRUS i Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w sprawie wdrożenia ratownictwa przedlekarskiego na terenach wiejskich i wykorzystywany będzie do udzielania pomocy ofiarom wypadków, w tym również rolnikom. W skład zestawu wchodzą m.in.: materiały opatrunkowe, worki resuscytacyjne, kołnierze ortopedyczne, opatrunki hydrożelowe, rurki ustno-gardłowe, nożyczki ratownicze, latarka czołowa oraz koce termoizolacyjne – powiedział nam Dariusz Schacht, prezes OSP Lubczyna
Przekazane dziś zestawy są kolejnymi, jakie otrzymały jednostki OSP w zachodniopomorskim. W czerwcu tego roku torby przedlekarskie trafiły do jednostek OSP w Dygowie, Piotrowicach, Stojkowie oraz Siemyślu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!