Trwają zapisy do orkiestry Wood&Brass Band!

2020-09-17 8:07
Sylwester Wasiak
2020-09-17 8:07

Jeśli chcesz poznać wspaniałych ludzi, przeżyć przygodę, koncertować, zwiedzić świat, a przy okazji nauczyć się grać na instrumencie lub tańczyć nie ma lepszej okazji niż teraz zapisać się do jednej z najlepszych orkiestr młodzieżowych na świecie!

Chętni mogą zgłaszać swój akces pod nr telefonu 501 751 218 oraz w sekretariacie Goleniowskiego Domu Kultury. Przyjęcia prowadzone są do sekcji dętej, perkusyjnej oraz tanecznej. Zapisać mogą się dzieci już od 9 roku życia, zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, nauka trwa od podstaw a udział w orkiestrze jest bezpłatny.

Zresztą poczytajcie opinie obecnych członków orkiestry, dlaczego warto wstąpić w jej szeregi:
JULIA TKACZUK: "Na pewno sporo można się nauczyć, sensownie zagospodarować sobie czas wolny, popracować w bardzo miłej atmosferze. No i fajnie jest grać na jakimś instrumencie lub tańczyć".

JULIA KOPAŃSKA: "Można poznać dużo ciekawych osób".

DARIA WŁOCH: "Można poznać lepiej samego siebie, dużo się o sobie dowiedzieć i znaleźć pasję, hobby".

WIKTORIA RAJTAROWSKA: "Udział w orkiestrze to wspomnienia na całe życie, bo dzięki koncertom dużo podróżujemy".

PATRYCJA MAŁECKA: "Można poznać bardzo dużo fajnych osób, miło i pożyteczne spędzać czas, rozwijać się muzycznie i intelektualnie, zwiedzać świat, poznać lepiej siebie oraz otworzyć się bardziej na innych ludzi, nauczyć się współpracy. Myślę, że też warto podać przykład osób, które dzięki orkiestrze postanowiły się rozwijać dalej i zostać zawodowymi muzykami".

Wood&Brass Band – goleniowska młodzieżowa orkiestra dęta to marka doskonale znana nie tylko w naszym regionie, ale na świecie. Istnieje od 2005 roku uczestnicząc w lokalnym życiu kulturalnym, odwiedzając z koncertami zaprzyjaźnione miasta w regionie i kraju, ale również aktywnie promując Goleniów, województwo zachodniopomorskie oraz Polskę za granicą, goszcząc dotychczas między innymi w Brazylii, Serbii, Francji, Belgii, Norwegii, Hiszpanii, Danii, Chinach i wielokrotnie w Niemczech. Dyrektorem orkiestry jest Krzysztof Sypień.  W planach na 2021 rok orkiestra ma m.in. udział w finałach Mistrzostw Świata WAMSB w Rastede w lipcu 2021 oraz udział w The Tall Ships Races w Szczecinie (przełom lipca i sierpnia 2021).

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!