Trzyminutowa sesja Rady Powiatu

2020-10-15 16:22
Sylwester Wasiak
2020-10-15 16:22

Nieco ponad 180 sekund trwały dziś obrady Rady Powiatu Goleniowskiego...

Przypomnijmy, że w planie było podjęcie czterech uchwał pozbawiających wybrane drogi kategorii powiatowej i przekazanie ich gminom. Konkretnie chodziło o drogi w gminie Goleniów i Maszewo.
Sesję poprzedziły obrady komisji, w których udział wziął Henryk Zajko, wiceburmistrz Goleniowa oraz Paweł Piesio, burmistrz Maszewa. Obaj włodarze gmin, na których barki miało spaść zarządzanie drogami powiatowymi, sprzeciwili się takiej formule przekazania dróg.
- Wspólnie z burmistrzem Piesio zaprotestowaliśmy przeciwko takiemu postawieniu sprawy. Nie może być tak, że te blisko 20 km dróg, które powiat może oddać w ramach kaskadowego przekazania dróg, trafi tylko do dwóch gmin i obciąży ich budżety późniejszym utrzymaniem. Ostatecznie radni przychylili się do naszych postulatów i zapadła decyzja, żeby wycofać te projekty. Nie kwestionuję przekazania dróg gminom, ale można rozdzielić to na wszystkie gminy – powiedział Henryk Zajko, wiceburmistrz Goleniowa.
Sama sesja trwała zatem nieco ponad trzy minuty.
- Chciałbym w imieniu Zarządu wycofać z porządku obrad wszystkie cztery projekty uchwał dotyczące dróg, z uwagi na to, co było powiedziane na komisjach. Padły argumenty ze strony radnych oraz ze strony panów burmistrzów, jeżeli mamy je uwzględnić i wypracować kolejny wariant proponuję, aby w jednym głosowaniu dokonać wycofania czterech punktów i w tym momencie zakończyć sesję – powiedział Tomasz Kulinicz, wicestarosta powiatu goleniowskiego.
- Wniosek ten traktuję jako wniosek radnego, a w imieniu Zarządu wnoszę o wycofanie projektów uchwał z porządku obrad - powiedział z kolei Tomasz Stanisławski, starosta powiatu goleniowskiego.
Radni powiatowi przegłosowali tę propozycję i sesja dobiegła końca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!