Uczeń z nożem – mamy stanowisko prokuratury!

2022-04-13 15:48
Sylwester Wasiak
2022-04-13 15:48

Przed tygodniem jeden z uczniów pojawił się w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie z nożem w ręku. Mamy komunikat z prokuratury co dalej w tej sprawie…

Przypomnijmy, że w czwartek 7 kwietnia dotarła do nas informacja o jednym z uczniów, który pojawił się w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie z nożem. Na miejsce wezwani zostali policjanci, a uczniowie zostali chwilowo pozamykani w klasach.
O sprawę zapytaliśmy wówczas oficera prasowego goleniowskiej policji. Mł. asp. Anna Dygas poinformowała nas, że rzeczywiście policja podjęła interwencję w budynku przy ul. Niepodległości w Goleniowie, natomiast odmówiła udzielenia szczegółów dotyczących powodów interwencji, odsyłając nas do prokuratury. Dziś skontaktowała się z nami prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która poinformowała, iż w sprawie zdarzenia z udziałem ucznia Zespołu Szkół w Goleniowie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 190 § 1 ("Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2") i aktualnie trwają czynności wyjaśniające.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

I co

odpowiedz
15.04.2022 08:24

I nic ciekawego nie napisaliście !!!

Franz

odpowiedz
16.04.2022 00:51

I co - nie masz racji - informacja jest jasna - jest prowadzone postępowanie - a skoro prokuratura zdecydowała się na wszczęcie postępowania tzn, że były przesłanki do postawienia zarzutów.