Uderzył w motocyklistę – jest akt oskarżenia

2021-07-22 17:17
Sylwester Wasiak
2021-07-22 17:17

Osiem lat więzienia grozi sprawcy wypadku, w którym poważnie ucierpiał motocyklista.

Foto: Archiwum

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała.
Z ustaleń postępowania wynika, iż w dniu 24 sierpnia 2020r. podejrzany, kierując pojazdem ciężarowym marki Mercedes, na ul. Prostej w Łozienicy, nie zachował szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu i wykonał manewr skrętu w lewo, czym wymusił pierwszeństwo przejazdu na wykonującym manewr wyprzedzania kolumny pojazdów pokrzywdzonym motocykliście, wskutek czego doszło do zderzenia pojazdów.
W wyniku zdarzenia motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała w postaci m.in. wieloodłamowego złamania żeber, wieloodłamowego złamania łopatki, stłuczenia płuc, złamania obu kości udowych, które to obrażenia doprowadziły u pokrzywdzonego do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz ciężkiej choroby długotrwałej.
57-letni podejrzany nie był dotychczas karany sądownie, a w toku postępowania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!