Upał pokonał pociąg POLREGIO. Ponad sto minut opóźnienia!

2021-06-17 21:44
Karol Szumny

Wysokie temperatury nie sprzyjają nawet pociągom. Dzisiejszy kurs na trasie Szczecin-Kołobrzeg był opóźniony o… 107 minut! Pociąg nie wyruszył o właściwej porze ze Szczecina, a ponadto – w Nowogardzie miał kolejny kilkunastominutowy postój.

O bardzo długiej podróży poinformowała nas nasza Czytelniczka, która jechała do Gryfic.

- Pociąg powinien wyjechać ze Szczecina planowo o 16:13. O tej porze jednak otrzymaliśmy informację, że będzie on opóźniony o 30 minut – opowiada podróżująca. – Po tym czasie poinformowano nas o tym, że opóźnienie wyniesie 50 minut. Kilkanaście minut po 17 wyruszyliśmy ze Szczecina.

­­Kolejny postój miał miejsce w Nowogardzie. Nieoficjalnie mówi się o przegrzaniu silników pociągu.

- W Nowogardzie znowu musieliśmy czekać. Z rozmów z konduktorami wynikało, że przegrzały się silniki. Później wyłączono też klimatyzację. Staliśmy tam ponad 20 minut.

Pociąg przyjechał do Gryfic około 19:40. Planowo powinien tam być o 17:45. Podobna awaryjna sytuacja miała miejsce w połowie maja. Tam z zepsutego pociągu kazano przesiąść się do autobusu.

Czytaj: Z zepsutego pociągu do autobusu. Nie wszyscy się zmieścili