Uruchomiono kolejny odcinkowy pomiar prędkości w naszej okolicy

2026-05-08 10:33
Karol Szumny
2026-05-08 10:33

Kierowcy podróżujący drogą ekspresową S3 muszą zwracać większą uwagę na prędkość. Jak poinformowało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, w poniedziałek (4 maja) uruchomiono nowy odcinkowy pomiar prędkości na trasie między węzłami Parłówko i Brzozowo w województwie zachodniopomorskim.

fot. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Odcinek objęty kontrolą ma długość 4,1 kilometra. Dopuszczalna prędkość wynosi tam 120 km/h dla samochodów osobowych oraz 80 km/h dla pojazdów ciężarowych.

Odcinkowy pomiar prędkości to system, który mierzy średnią prędkość pojazdu na wyznaczonym fragmencie drogi. Kamery rejestrują moment wjazdu i wyjazdu auta z kontrolowanego odcinka, a system automatycznie wylicza średnią prędkość przejazdu. Jeśli kierowca przekroczy limit, może spodziewać się mandatu.

Podobne rozwiązanie działa już także na drodze ekspresowej S6 w rejonie Kołobrzegu, gdzie system również kontroluje średnią prędkość kierowców. Tylko w pierwszych tygodniach działania systemu zarejestrował 5 825 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.

Czytaj więcej: Nowy pomiar prędkości na S6. Tysiące naruszeń już w pierwszych dniach

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

I dopiero

odpowiedz
08.05.2026 17:58

O tym piszecie? No naprawdę macie, zapał do pracy. Brawo śmierdzące lenie. Szkoda słów na tą waszą zasraną pseudo redakcję. Naprawdę szkoda słów. Wstydźcie! Jesteście beznadziejni.

Aaa

08.05.2026 17:58

Co, wpadło się? :)

Jarek

08.05.2026 17:58

Zaloz sobie portal i pisz o swoich priorytetach. A teraz milcz.

I nie

08.05.2026 17:58

Próbujecie usunąć ten komentarz. Bo wszyscy o tym wiedzą.

Asft

odpowiedz
08.05.2026 16:30

A kiedy otwarcie na odcinku Płoty- Goleniów???

Jarek

08.05.2026 16:30

Nie ma i nie bedzie

Gregory

odpowiedz
09.05.2026 17:50

Trzeba było napisać kiedy włączą,a nie kiedy włączyli.Przecież trzeba zarobić na kierowcach,a pózniej ich informować,że coś działa.

Ryszard

odpowiedz
09.05.2026 21:00

Kupuję Matiza 😁

. Marcin

odpowiedz
14.05.2026 16:47

Nareszcie. A nie mozna uruchomić Krajowego pomiaru prędkości? Wszędzie. Wszystkiego. Wszystkich. I zatrudnić 100 tyś urzędników do kontroli tego?

Konrad

odpowiedz
15.05.2026 09:26

Same pomiary może warto rozważyxć csłkowite ograniczenie prędkości do 90 km i będzie spokój.Państwo policyjne albo zakazać jazdy autem i wprowadzić jazde rowerem na s3. Dwa pasy i dalej będą korki latem do Świnoujścia . Kto to ustala masakra chyba po to aby nabijać kase do budżetu państwa bo kasa pusta.

Aga

odpowiedz
09.05.2026 23:24

Uważam że powinniśmy wrócić do lat 80 i 90 kiedy maluchy z ograniczoną prędkością max 50 km/h jeździły po naszych drogach ... Bo szkoda inwestować w lepsze samochody nawet pojemności 2.0. Brawo Żart i kpina z ludzi

Aga

odpowiedz
09.05.2026 23:27

W drodze z miasta Kielce do Warszawy 5 odcinkowych pomiarów prędkości... wiać z czego państwo polskie ma wypłaty