Uwaga! Przed nami nocna wichura!

2021-12-01 17:27
Sylwester Wasiak
2021-12-01 17:27

Przed nami niestety niespokojna noc, nadciąga bowiem wichura, związana z przemieszaniem się niżu o imieniu "Daniel"!

Foto: Internet

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla 13 powiatów w tym goleniowskiego przed wystąpieniem silnego wiatru. W nocy ze środy na czwartek znajdziemy się pod wpływem bardzo silnego i gwałtownego układu niskiego ciśnienia. Niż o imieniu DANIEL w Niemczech, Danii oraz w naszym kraju przyniesie bardzo silne porywy wiatru.
Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godziny 18:00 do godziny 10:00 dnia następnego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, w pasie nadmorskim porywy mogą osiągać nawet 110 km/h. Prognozuje się wiatr południowo-zachodni skręcający po północy na zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru przewiduje się pomiędzy godziną 22:00 a 04:00.

Komunikat w sprawie zagrożenia wynikającego z silnego wiatru rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do mieszkańców m.in. powiatu goleniowskiego dotarł sms o treści: "UWAGA! Dziś, w nocy i jutro silny wiatr (01/02.12). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy."

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!