W nocy słychać było huk. Na klatce schodowej znaleziono martwego człowieka

2022-05-27 18:10
Tomasz Krupecki
2022-05-27 18:10

Wieczorem starszy mężczyzna siedział na betonowym chodniku przed klatką schodową jednego z bloków. W nocy pukał do mieszkańców i łapał za klamki do mieszkań. Rano był już martwy.

W środę (25.05.) popołudniu przy ulicy Głębokiej w Trzebiatowie pojawił się nieznany mężczyzna. Starszy człowiek, najpierw kręcił się po okolicy, a później usiadł na betonowym chodniku przy klatce schodowej bloku nr 20. Mieszkańcy szybko się nim zainteresowali. Rozmawiali z nim, a nawet jedna z mieszkanek zrobiła mu kanapkę.

- Pytałem go co tu robi. Powiedział, że jest z Gryfic i przyjechał do koleżanki z Ameryki. Był zaniedbany, ale nie wyczułem od niego alkoholu – mówi reporterowi SUPERPORTALU jeden z mieszkańców bloku.

- Gdy nadszedł wieczór, a mężczyzna dalej przesiadywał pod klatką na ziemi, zadzwoniłem po Straż Miejską. Przyjechał strażnik miejski, ale zamiast zabrać tego człowieka w jakieś bezpieczne miejsce, pogadał z nim i odjechał – opowiada mieszkaniec budynku.

Na zdjęciu: budynek przy ulicy Głębokiej w Trzebiatowie 

Zgłoszenie około godziny 21.00 i interwencje potwierdza komendant Straży Miejskiej w Trzebiatowie, który osobiście pojechał na Głęboką.

- Wpłynęło do nas zgłoszenie od anonimowej osoby, o mężczyźnie, który od kilku godzin przebywa przy jednym z bloków. Na miejscu okazało się, że znany jest strażnikom miejskim. To były bezdomny. Były, bo został usunięty z ośrodka dla bezdomnych z powodu nieprzestrzegania regulaminu (chodzi o zakaz spożywania alkoholu – przyp. red.). Twierdził, że czeka na kolegę, z którym się umówił w tym miejscu – przekazał naszej redakcji Krzysztof Szmidt komendant Straży Miejskiej w Trzebiatowie.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. - Odmówił jakiejkolwiek pomocy.  Na siłę nie można nikomu nic zrobić – tłumaczy reporterowi SUPERPORTALU komendant.

Po zakończeniu interwencji nadeszła noc i spadła temperatura. Mieszkańcy liczyli, że po wizycie Straży Miejskiej mężczyzna sobie pójdzie. Niestety, w nocy starszy człowiek wszedł do klatki schodowej i zaczął łapać za klamki drzwi do mieszkań.

- Spałem, żona mnie obudziła, bo się wystraszyła. Otworzyłem drzwi i powiedziałem, żeby poszedł stąd, bo zadzwonię po policję. Co było dalej? Ja zasnąłem, a żona powiedziała mi, że on dalej chodził po klatce i mówił sam do siebie – opowiada mieszkaniec bloku. -  Przed godziną trzecią w nocy żonę obudził straszny huk – dodaje nasz rozmówca.

Rano starszy człowiek był już martwy. Leżał pod oknem między pierwszym a drugim piętrem.

Komentarze (22)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Patrykpatryk

odpowiedz
27.05.2022 18:23

Ten Szmit i ta straż nadają się do śmieci. Nic nie potrafią robić ganiając tylko dzieci i pijaczków za picie piwa i wystawianie mandatów dno

Kamil

27.05.2022 18:23

Gdyby był normalny to by zasponsorował hotel . W czym widzisz problem?? Szmit to .... I tyle w temacie

,fdkysfklyiu

27.05.2022 18:23

A ty do czego się nadajesz? Co miał zrobić, może hotel zasponsorować menelowi?

Walduś

odpowiedz
27.05.2022 18:27

Znieczulica i brak kompetencji Straży Miejskiej .Trzebiatowa . Za co my płacimy ?

Armata

27.05.2022 18:27

Ty nie jesteś Ferdek a wypierdek , jak tak myślisz . Opieki wymaga bezdomny pies , lub inny zagubiony zwierz , tu mamy do czynienia z zagubionym człowiekiem . Jeśli nie my to kto drodzy strażnicy ? Jeśli praca jest ciężka i wymaga poświęceń a was na to nie stać , to musicie w tej pracy przeżywać straszne męki , dlatego radzę , zostawcie tak nie wdzięczną pracę i weżcie się za prawdziwie męski zawód , będzie z korzyścią dla was i tej kolesiowskiej gminy.

Ferdek

27.05.2022 18:27

A co mieli zrobić twoim zdaniem cycu?

Romuś

odpowiedz
27.05.2022 22:28

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził ! Może sami włożycie mundury i poznacie specyfikę pracy Wojska Policji Straży Miejskiej Granicznej WOT-ów I innych służb. Większość nic tylko szczekać potrafi. A jak trwoga to do kogo? Co sami zrobiliście by pomóc komukolwiek i gdziekolwiek ?

Stefan

odpowiedz
27.05.2022 18:58

Kompletny brak empatii ze strony Strazy Miejskiej .Odpierdolic na sztuke jakąś pozorację aby w papierach grało ,Wstyd Do likwidacji ta banda nierobów.

Ja

27.05.2022 18:58

Może się zatrudnij i zobaczysz sam. Poczytaj przepisy, ustawy, to przestaniesz piepszyc głupoty

Mieszkanka

odpowiedz
28.05.2022 10:09

Jacy Wy wszyscy mądrzy. Jak to Polak!Mocny w gębie jeden z drugim. Skoro człowiek przebywał tam parę godzin, pewnie widzieli Go nie tylko mieszkańcy bloku. Dlaczego nie ruszyłeś człowieku z pomocą do Niego?! Dlaczego na siłę nie zaciągnąłeś do swojego domu i nie uszczesliwileś? Straż Miejska też nie może uszczęśliwiać każdego kto tego nie chce. Był trzeźwy, więc na dołek się nie kwalifikował, nie był chory, więc pogotowia też nie wezwali, nie awanturował się.. itd. Więc co mieli zrobić, na jakiej podstawie zawinąć człowieka?!

Dupa nie obywatel

28.05.2022 10:09

Jeśli mieszkańcy Trzebiatowa myślą podobnie , to nie ma co szukać w tym grajdołku

Kazimierz T.

odpowiedz
27.05.2022 18:36

Może to był MESJASZ? Przybył aby zbawić grzeszną ziemię trzebiatowska żeby się nawrócili i przestali mefedron dupami wciągać?

28.05.2022 18:43

Jako dziecko , poszedłem kilkaset metrów , za pijanym zataczającym się mężczyzną . ponieważ bałem się , że może spaść z mostu na ul. Głębokiej i nie pomyliłem się . Mężczyzna położył się na moście i zaczął zsuwać się z mostu , podbiegłem do człowieka i z całych sił jakie miałem , wyciągałem gościa z pod barierki Walczyłem s tym do bólu , kiedy z pomocą przyszedł starszy kolega , mieszkaniec tych okolic . Człowiek do dziś jeśli żyje , nie wie komu zawdzięcza życie . Tak mi to już zostało . Są inaczej myślący ? Ano widać , że są .

Taki

28.05.2022 18:43

I dobrze zrobiłeś. Moje wyrazy uznania.

Rena

odpowiedz
01.06.2022 20:35

Już opadł kurz po hejcie empatycznych trzebiatowian i okolicy, pan nie żyje, winni są. Powyzywaliśmy, czujemy się już dobrze i czas na wnioski. Ten Pan pół nocy rozpaczliwie szukał pomocy w klatce w której wyzionął ducha, bo szarpał za klamki, może pukał. Niestety, zabrakło empatii, tej o której wspominano przy interwencji straży. A to właśnie straż chciała mu pomóc. Niestety odmówił. Może jeszcze wtedy nie czuł tego, ci miało go spotkać, ale w nocy szukał pomocy. Wtedy nikt nie zadzwonił. Jak wieść gminna niesie słyszało huk, ale kto by tam wyjrzał, zadzwonił, pomógł jakkolwiek. Mało tego, mówią że od samego rana mieszkańcy tej klatki omijali leżącego już martwego czlowieka. ZERO reakcji. Ale tu w Internecie, anonimowo klepiecie mądre porady, kto winny, jak ich pozwalać ze stołków, jak nazwać po „imieniu” tego i tamtego. Co za świńska gmina, chamstwo na potęgę. Wstyd to czytać i jeszcze redaktor pozwala na ten hejt, a wręcz skur**syństwo. Niech to dotrze do mieszkańców bloku ze zdjęcia- TO WY JESTEŚCIE WNNI, te wszystkie nieprzychylne komentarze powinmy być kierowane do was!

Młody, wykształcony

odpowiedz
28.05.2022 04:47

Przeraża mnie komunistyczna mentalność w tym mieście, straż miejska powinna zabrać faceta w bezpieczne miejsce kiedy nic mu się nie działo, ale jak już słychać było huk to każdy miał to w poważaniu, bo przecież po co sprawdzić czy coś się nie stało XDDD

Zapomnij że żyjesz

28.05.2022 04:47

ANA , brzydzę się tym co piszesz , tu chodzi o człowieka , człowieka z pewnymi słabościami ale człowieka Nie musisz być wierząca , ale empatia do istoty ludzkiej , jaka by nie była , powinna być zakodowana w człowieku , od urodzenia do śmierci . Tu takiej empatii zabrakło , nie tylko ze strony SM.

Młody, wykształcony

28.05.2022 04:47

Ana, to była ironia, też jestem zdania, że zrobili wszystko co mogli, a komunistyczną mentalność mają mieszkańcy, a nie służby

Inaczej myślący

28.05.2022 04:47

Młody , ale czy wykształcony ? Wykształcenie , powinno iść w parze z myśleniem , niestety tu tego nie dostrzegam

ana

28.05.2022 04:47

bezpieczne miejsce? tzn. gdzie? do żłobka, szpitala a może podasz swój adres i tam będą dowozić delikwentów, bo Ty nie masz komunistycznej mentalności

Taki

odpowiedz
28.05.2022 12:33

Obiektywnie tragedia. Szkoda ludzkiego życia. Mam trochę refleksji: 1. "Były bezdomny "to chyba taki co znalazł mieszkanie a nie ktoś kogo wywalili z ośrodka? Dwa: Jeśli facet nie chciał pomocy to niestety ale straż miejska na siłe nie mogła go gdzieś zabrać. Trzy: nie chcę oceniać, nie wiemy co było przyczyną śmierci, ale może jak hałasował w nocy po klatce i się dziwnie zachowywal to można by wezwać policje - pod pretektestem że zakłóca ciszę nocną, żeby przy okazji zobaczyli co się z nim dzieje - teksty o koledze z Ameryki i łapanie klamek sugerują jakieś zaburzenia, niekoniecznie związane z alkoholem.

Taki

28.05.2022 12:33

A i chciałbym jeszcze dodać że wcale nie krytykuję mieszkańców tego budynku - to by…ła sytuacja na tyle nietypowa że nie każdy w nocy zbudzony może załapać od razu jak się zachować.Nie wiem jak ja bym się zachował zbudzony hałasami na korytarzu. Co innego pisac na zimno a co innego w nocy człowiek zbudzony.