Warsztaty ceramiczne zakończone. „Był to czas kreatywności i wyciszenia” [ZDJĘCIA]

2022-06-17 18:15
Karol Szumny
2022-06-17 18:15

Dzisiaj w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie warsztatów ceramicznych. Prowadziła je artystka, plastyk – Iwona Dubiel. Młodzi uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i nauczyć się sztuki ceramicznej.

ZDJĘCIE 1 z 9

Warsztaty ceramiczne ruszyły w trzebiatowskim Pałacu pod koniec ubiegłego roku, jednak musiały zostać wstrzymane przez panującą wówczas sytuację epidemiczną. Na przełomie stycznia i lutego uczestnicy w końcu mogli się spotkać i zacząć działać.

Cykliczne spotkania pozwalały dzieciom wykazać się kreatywnością, dzięki czemu mogły stworzyć własne wyroby ceramiczne. Dziś odbyło się podsumowanie ich działalności, a wszystkich uczestników czeka teraz przerwa wakacyjna.

- Zawsze marzyłam, by w trzebiatowskim Pałacu powstały warsztaty ceramiczne. W wielu miastach w Polsce taka działalność się odbywa, więc chciałam, by tak było również w Trzebiatowie. Udało nam się zakupić piec ceramiczny o pojemności 140 litrów, co pozwoliło rozpocząć warsztaty. Widziałam w pani Iwonie duże zaangażowanie i cierpliwość, a to przełożyło się na pozytywny odbiór warsztatów – powiedziała Renata Teresa Korek – dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

Warsztaty ceramiczne były prowadzone przez Iwonę Dubiel – artystkę, plastyka, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych na kierunku ceramiki.

- Po zakupie pieca mogliśmy zacząć działać. Stworzyliśmy kilka grup dzieci i młodzieży, które chętnie brały udział w naszych warsztatach. Ceramika niezwykle wycisza człowieka, a także pobudza wyobraźnię. Każdy, niezależnie od wieku, może zacząć tworzyć – zaznacza Iwona Dubiel.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!