Ważne zwycięstwo biało-zielonych

2023-04-23 11:50
Sylwester Wasiak

Zespół MKS Ina Goleniów odniósł w sobotę cenne zwycięstwo i wykonał kolejny krok w drodze do powrotu do IV ligi.

Podopieczni Mariusza Bernacha triumfowali w meczu wyjazdowym z trzecią drużyną ligi Spartą Gryfice 2:1, przy okazji rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej. Sparta, chcąc liczyć się jeszcze w walce o awans, musiała sobotnie spotkanie z Iną wygrać. Goleniowianie z kolei wygrywając, zachowywali bezpieczną przewagę nad drugim w tabeli Gryfem. Pierwsza bezbramkowa połowa pokazała, że miejscowi tani skóry nie sprzedadzą, mieli swoje sytuacje, na szczęście ich nie wykorzystali. W drugiej połowie w 64 minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie po golu Banachewicza. Gdy w 85 minucie po pięknym uderzeniu Kurtanidze Ina podwyższyła prowadzenie na 2:0, wydawało się, że jest po meczu. Gospodarze nie odpuścili jednak i w 88 minucie zdobyli gola kontaktowego. W ostatnich minutach spotkania goście nie pozwolili jednak na więcej rywalom i to ekipa z Goleniowa mogła świętować cenny triumf.