Ważne zwycięstwo biało-zielonych!

2022-05-01 10:36

MKS Ina Goleniów przywiozła ważne trzy punkty z sobotniego wyjazdowego spotkania . Walka o utrzymanie IV ligi w Goleniowie trwa!

Mecz z Jeziorakiem Szczecin był tym z cyklu o tzw. sześć punktów. Obie drużyny znajdują się w dolnych rejonach tabeli i walczą o ligowy byt. Jesienią w Goleniowie lepszy okazał się Jeziorak zwyciężając 3:0. Wczoraj piłkarze Iny wzięli jednak skuteczny rewanż na rywalu.
W pierwszej połowie, mimo iż Jeziorak miał swoje szanse na zdobycie goli, to trafiali jednak biało-zieloni. W 29 minucie gola z rzutu wolnego zdobył Banachewicz, w dwie minuty przed przerwą podwyższył Borucki.
Przewaga wypracowana w pierwszej odsłonie spotkania została roztrwoniona przez Inę w ciągu dziesięciu minut drugiej części meczu. W 50 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym, a w 55 minucie doprowadzili do wyrównania. Na szczęście końcówka spotkania należała do ekipy z Goleniowa. W 80 minucie Ina ponownie objęła prowadzenie po golu Holiaki, w 83 minucie podwyższył prowadzenie Banachewicz, a wynik spotkania w 88 minucie ustalił Winogrodzki.