„Wielki Mur Helenowski”

2021-07-12 11:11
Sylwester Wasiak
2021-07-12 11:11

Radny Artur Panek skrytykował wczoraj nowy betonowy fragment ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Helenów. Co na to dyrekcja szkoły? A co Wy o tej inwestycji sądzicie?

„Niech się mury pną do góry.… Ostatnie dwa tygodnie nie było mnie na osiedlu. Przyznać muszę, że grodzenie Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Helenów dwumetrowym murem idzie w dobrym tempie. Zastanawia mnie teraz kwestia funkcji, jaką pełnić będzie szkoła. Czy przypadkiem może filia zakładu z Grenadierów teraz tu powstanie? Zawsze uważałem, że szkoła taka jak ta, powinna być szkoła środowiskową - osiedlową, otwartą na mieszkańców, na ich potrzeby, tych młodszych i starszych. A tu wbrew przeciwnie. Wszystko ogradza się dużym murem. Jeszcze drutu kolczastego brakuje i przewodów pod napięciem. Tylko aby tam nie wejść...
Żal patrzeć, na co są wydawane gminne pieniądze. Przyznaję, że nie miałem o takiej inwestycji wiedzy. W innych szkołach w ramach oszczędności gminnych zabierane są środki na remont sypiących się łazienek, a tu powstaje "Wielki Mur Helenowski". Sprawę poruszę na najbliższej sesji. A wy co o tym myślicie? Szczególnie interesuje mnie zdanie młodych ludzi, którzy korzystali z boiska do koszykówki za szkołą. Jakie jest wasze zdanie?” - napisał na swoim profilu Artur Panek, radny Rady Miejskiej w Goleniowie.
Post wywołał burzliwą dyskusję wykraczającą daleko poza samą kwestię ogrodzenia. Zwróciliśmy się już z pytaniami do Jolanty Jarlaczyńskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie w kwestii tej inwestycji. Jak tylko uzyskamy odpowiedź oczywiście ją opublikujemy.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kasia

odpowiedz
13.07.2021 07:20

Ja już mogę napisac co odpowie: był przetarg, bezpieczeństwo, niska cena, warto rozmawiać, zapraszam, odpowiem na każde pytanie, ze warto rozmawiać . Co oznacza: mam w nosie dzieci i mieszkańców, bo ich nie lubie i zwyczajnie mam się za kogoś lepszego. Odchodzą dzieci i nauczyciele, tak zycze im jak najlepiej w innych szkołach, bo warto rozmawiać. Zapraszam do rozmow. Porozmawiajmy