Więźniowie z ZK Goleniów też sprzątali świat

2022-09-30 10:33
Paweł Palica
2022-09-30 10:33

29 września grupa osób odbywających wyrok w Zakładzie Karnym w Goleniowie po raz pierwszy od zniesienia ograniczeń pandemicznych mogła uczestniczyć w zajęciach, które odbyły się poza murami więzienia.

ZDJĘCIE 1 z 3

Wzorem poprzednich lat Zakład Karny w Goleniowie wziął udział w 29 edycji międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Jest to kampania, której celem jest przede wszystkim poszerzenie świadomość i zainspirowanie społeczeństwa do działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego.

- Dla osób pozbawionych wolności udział w takich przedsięwzięciach jest wzmocnieniem szeroko zakrojonego procesu resocjalizacji, jak również budowaniem świadomości ekologicznej oraz inicjowaniem działań na rzecz ochrony środowiska poprzez wyuczenie nawyków zachowań proekologicznych tj. na przykład zbiórki plastikowych nakrętek, które później przekazywanie są na cele charytatywne - komentuje rzecznik prasowa dyrektora Zakładu Karnego w Goleniowie, st. szer. Katarzyna Urbańska.

Udział ZK Goleniów w akcji, jak widać na zdjęciach, zakończył się zebraniem sporej ilości odpadów. Powtórka zapewne za rok.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Michał

odpowiedz
03.10.2022 08:45

Akcja w szkołach i przedszkolach trwa od lat, a w lesie śmieci nadal jest sporo. Szkoda, że tak śmiecimy w lasach.