Włączą syreny w niedzielę

2022-04-09 15:30
Sylwester Wasiak
2022-04-09 15:30

Na jutro wojewoda zachodniopomorski zarządził przeprowadzenie treningu uruchamiania syren alarmowych, co jednocześnie ma być wyrażenie pamięci i uhonorowaniem ofiar tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Nie wszędzie jednak syreny zostaną uruchomione….

Jak informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, 10 kwietnia o godz. 08.41 na terenie całego województwa zachodniopomorskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Zgodnie z przepisami podczas treningu zostanie uruchomiony trzyminutowy ciągły dźwięk syren. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy oraz nasi goście z Ukrainy nie powinni podejmować żadnych czynności.
Celem treningu jest wyrażenie pamięci i uhonorowanie wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Wiadomo już, że w Goleniowie syreny nie zostaną włączone. Jak poinformował Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa, w tym mieście syreny alarmowe nie zostaną włączone. - Gościmy w gminie i w Polsce uchodźców wojennych. Syreny kojarzą się im tylko z sygnałami o bombardowaniach. Nie chcemy społeczności ukraińskiej fundować nowej traumy. Tragedię w Smoleńsku, a jednocześnie ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie uczcimy minutą ciszy 10 kwietnia o 8.41 – napisał w mediach społecznościowych R. Krupowicz.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
10.04.2022 09:27

Każde wyrażenie pamięci i uhonorowanie wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku jest ignorowane przez pana Krupowicza ! Każdy pretekst jest dobry, a cel uświęca środki.