Wniosek wycofany...i co dalej?

2023-02-03 16:02
Sylwester Wasiak
2023-02-03 16:02

Dziś radny Robert Kuszyński wycofał wniosek o wstrzymanie dotacji dla klubów sportowych. Przeczytajcie, dlaczego zmienił swoje zdanie i co o tym mówi wiceburmistrz Tomasz Banach…

- Po wczorajszych spotkaniach z przedstawicielami kilku klubów oraz dla dobra dzieci postanowiłem dziś wycofać swój wniosek o wstrzymanie wypłaty dotacji celowych klubom sportowym na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów w 2023 roku. Nie chcę blokować działalności klubów, wyjazdów dzieci na obozy sportowe czy ferie, które zostały wcześniej zaplanowane. Nie zmienia to jednak faktu, że będę chciał doprowadzić do zmiany regulaminu podziału środków, gdyż nie tylko ja, ale także i przedstawiciele klubów, z którymi rozmawiałem, widzą taką konieczność. Polityka nie powinna być uprawiana kosztem dzieci, a środki powinny być podzielone sprawiedliwie z uwzględnieniem zaangażowania działaczy i ilości dzieci uprawiających w danym klubie sport. Decyzja o wypłaceniu środków leży teraz tylko i wyłącznie w gestii burmistrza – wyjaśnił nam swoją decyzję radny Robert Kuszyński.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z wiceburmistrzem Tomaszem Banachem, który udzielił nam komentarza do zaistniałej sytuacji.

- Muszę to wszystko przeanalizować. Jestem zaskoczony tym całym zamieszaniem. Najpierw są postawione jakieś zarzuty o niewłaściwy podział środków, stawiane są pytania, następnie dziś wpływa wniosek o wycofanie tamtego wniosku i jednocześnie kolejny wniosek z następnymi pytaniami od radnego. W poniedziałek zajmę oficjalne stanowisko, na dziś mogę powiedzieć jednak, że w mojej ocenie cała ta sytuacja jest polityczną próbą wywarcia presji na podział środków dla poszczególnych klubów – powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!