Wodociągi Zachodniopomorskie też protestują

2022-08-16 11:27
Paweł Palica
2022-08-16 11:27

Akcję protestacyjną, związaną z trudną sytuacją finansową firmy, rozpoczęła mająca swoją siedzibę w Goleniowie spółka Wodociągi Zachodniopomorskie.

Wcześniej, o czym informowaliśmy, akcję taką ogłosili działacze związku zawodowego Solidarność pracujący w gminnej spółce Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja. Domagają się oni podniesienia pensji o około 15% (bo mniej więcej tyle wynosi obecnie wskaźnik inflacyjny), zdają sobie przy tym sprawę z tego, że powiązane to być musi z poprawą kondycji finansowej spółki. To znowu zależne jest od uwzględnienia przez regulatora, czyli państwowe Wody Polskie, wniosku o podniesienie taryf za dostarczanie mieszkańcom wody i odbieranie ścieków.

Dzisiaj akcję protestacyjną z podobnymi postulatami rozpoczęli także związkowcy z należących do samorządu wojewódzkiego Wodociągów Zachodniopomorskich. Spółka ta prowadzi działalność na terenie 28 gmin województwa zachodniopomorskiego (przede wszystkim na obszarach byłego woj. szczecińskiego), położonych w dziewięciu powiatach, w tym goleniowskim.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

16.08.2022 16:10

A co robi wasz kochany Marszałek- pierwszy nierób w zachodniopomorskim.Najwyższa pora ruszyć dupsko i porozmawiać z tymi ludźmi.Najpierw obowiązki ,później polityka propagandy Panie Marszałku.- do roboty, nie wspierać kłamliwego Tuska.

Bob

odpowiedz
19.08.2022 11:36

an głupi jesteś ,zwróć się do wojewody albo złodzieja Brudzińskiego.