Wystartowali na Akademickich Mistrzostwach Polski

2024-04-30 8:25

Dwójka zawodników z Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Tarcza Goleniów wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski. Jak poszło Zuzannie Pierko i Kacprowi Lipskiemu?

Jak nam przekazał Stanisław Bogumił, w Ustce odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyło dwóch zawodników z Klubu Strzelectwa Sportowego LOK TARCZA Goleniów: Zuzanna Pierko i Kacper Lipski. Na Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentowali oni Pomorski Uniwersytet Medyczny.

Kacper Lipski, będący na pierwszym roku kierunku lekarskiego startował w trzech konkurencjach. W konkurencji karabin dowolny 3x20 zajął 13 miejsce, w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc, zajął 10. miejsce, zaś w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów zajął 14 miejsce.

Zuzanna Pierko, będąca na trzecim roku psychologii zdrowia startowała w dwóch konkurencjach. W konkurencji pistolet sportowy 30+30 uplasowała się na 15. miejscu, zaś w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal, z wynikiem 563 pkt pokonując zawodniczki będące w kadrze narodowej studiujące na innych uczelniach.

PUM Szczecin w ogólnej klasyfikacji uczelnianej został sklasyfikowany na 9 miejscu. W Akademickich Mistrzostwach Polski uczestniczyli zawodnicy reprezentujący 22 uczelnie.