Wystrzelali kwalifikację na Mistrzostwa Europy!

2021-05-04 5:50
Sylwester Wasiak

Dwójka goleniowskich strzelców z przepustką na europejski czempionat w Osijeku!

Dekoracja konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc kobiet. Na najwyższym miejscu podium Jolanta Tabaka (Tarcza Goleniów).

Zawodnicy goleniowskiego klubu strzeleckiego „Tarcza” wzięli udział w I rundzie Pucharu Polski w Bydgoszczy. Start ten był o tyle istotny, gdyż jego wyniki decydowały o kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w tym roku w Osijeku.
Jolanta Tabaka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc kobiet, zdobyła złoty medal z wynikiem 620 punktów, wyprzedzając konkurencję o 3,2 punktu. Marcin Majka w tej samej konkurencji, lecz w kategorii mężczyzn zajął czwarte miejsce z wynikiem 620,6 punktu. Do miejsca medalowego zabrakło mu zaledwie 0,1 punktu. Michał Fajfrowski w konkurencji pistoletu sportowego 30 + 30 zajął 7 miejsce z wynikiem 543 punktów. Do sięgnięcia po brązowy medal zawodnikowi „Tarczy” zabrakło 5 punktów. Kacper Lipski w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc juniorów, zajął 12 miejsce z wynikiem 604,7 punktu. Bartosz Buniak w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 2x30 strzałów juniorów uplasował się na 14 pozycji z wynikiem 468 punktów.
Jolanta Tabaka z Marcinem Majką na wspominanych zawodach otrzymali informację o kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Europy!

Dekoracja konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc mężczyzn. Na czwartym miejscu tuż za podium Marcin Majka (TARCZA Goleniów).