Zawiadomienie na przewodniczącą trafiło do prokuratury!

2021-12-14 12:29
Redakcja
2021-12-14 12:29

Do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jowitę Pawlak, przewodniczącą Rady Miejskiej w Nowogardzie!

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa określonego w art. 229 i art. 230 Kodeksu karnego, czyli przekupstwa i płatnej protekcji złożył Urząd Miejski w Nowogardzie. Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce na sesji 17 listopada. Włączony mikrofon w trakcie przerwy w obradach nagrał, jak J. Pawlak, która notabene chwilę później została wybrana przewodniczącą Rady Miejskiej, opowiadała o swoich przypadkach „szybkiej jazdy”, znacznego przekraczania dozwolonej prędkości oraz tego, że uniknęła konsekwencji mimo zatrzymania przez policję (o sprawie pisaliśmy TUTAJ). W jednym z przypadków z przewodniczącą podróżował jej mąż, emerytowany policjant.
Jak wynika z pisma „Zdaniem zawiadamiającego opisana przez samą Jowitę Pawlak sytuacja, stanowi opis podejmowanych przez kierującą pojazdem i pasażera samochodu, prób skorumpowania interweniujących funkcjonariuszy Policji, w celu uzyskania korzyści majątkowej (brak grzywny za wykroczenie drogowe) oraz osobistej (brak punktów karnych dla kierującej pojazdem)” – napisano w zawiadomieniu.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

A może wreszcie konkretniej

odpowiedz
14.12.2021 19:08

Urząd Miejski na pewno nie złożył zawiadomienia. Uczyniła to osoba z urzędu ale autor artykułu już takiej wiedzy pewnie nie ma. To nasi współcześni redaktorzy.