Złodziej stanie przed sądem

2023-11-27 6:08
Sylwester Wasiak
2023-11-27 6:08

Mężczyzna, który dokonał włamań na terenie Krępska i Stepnicy stanie przed sądem. Za dokonane czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, w toku postępowania przygotowawczego ustalono, że w dniu 20 czerwca 2023 r. w miejscowości Krępsko, sprawca po wejściu na teren jednej z posesji, wykorzystując fakt braku zamknięcia drzwi garażowych, zabrał w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki Kia wartości 18 000 zł. wraz ze znajdującymi się w nim dokumentami pojazdu oraz szereg narzędzi ogrodowych i artykuły spożywcze.
Następnie w dniu 3 lipca 2023 r. w Stepnicy na terenie plaży miejskiej, po pokonaniu zabezpieczeń w postaci kłódek, z trzech kontenerów zabrał narzędzia i materiały budowlane o wartości co najmniej 80 000 zł.
W wyniku działań Policji sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
28 – letni mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Był już uprzednio karany.
Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!