Znęcał się nad małżonką…

2024-02-27 5:04
Sylwester Wasiak
2024-02-27 5:04

Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu prokuratur zarzuca m.in. znęcanie się, groźby karalne, spowodowanie obrażeń ciała u małżonki oraz zniszczenie mienia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, w toku postępowania ustalono, iż podejrzany od 2020 r. do czerwca 2023 r. w Maszewie, znęcał się nad swoją małżonką poprzez kierowane pod jej adresem słów powszechnie uznanych za obelżywe, podczas jazdy samochodem groził, że spowoduje wypadek drogowy, uderzając w drzewo, a ponadto znajdując się pod wpływem alkoholu, naruszał nietykalność cielesną, poprzez szarpanie, popychanie oraz uderzenie w twarz. Mężczyzna uszkodził mienie należące do pokrzywdzonej w postaci drzwi wejściowych, w które kopał i uderzał rękoma oraz przy pomocy wiertarki przewiercał zamek. Ustalono także, iż sprawca za pośrednictwem sieci teleinformatycznej, groził innej osobie pozbawieniem życia.

Na wniosek prokuratora, wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzany 31-latek częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Uprzednio był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, za groźby karalne - kara pozbawienia wolności do lat 3, za spowodowanie uszkodzeń ciała na czas poniżej dni 7 - kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zaś za przestępstwo zniszczenie mienia - kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!