Ewakuowano cały blok, 4 osoby w szpitalu. Akcja służb ratunkowych w Gryficach

2023-03-24 8:50
Karol Szumny
2023-03-24 8:50

Mamy oficjalne informacje na temat zdarzenia z dzisiejszej nocy przy ulicy Brzozowej w Gryficach. Potrzebna była ewakuacja całego bloku, jedna z rodzin trafiła do szpitala.

ZDJĘCIE 1 z 3

Zgłoszenie o prawdopodobnym uwalnianiu się czadu w mieszkaniu przy ulicy Brzozowej w Gryficach dotarło do służb w czwartek przed godziną 23:00. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję.

- Strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Dodatkowo czad przedostał się kanałami wentylacyjnymi do pozostałych mieszkań. Strażacy musieli ewakuować wszystkich mieszkańców. Łącznie 14 mieszkań. W 12 potwierdziła się obecność tlenku węgla – mówi kpt. Łukasz Góralski, rzecznik prasowy PSP Gryfice.

- Na miejsce wezwano zarządcę TBS. Został on pouczony i otrzymał protokół o sprawdzenie kominów wentylacyjnych oraz spalinowych. Do tego czasu w klatce odcięto dopływ gazu, aby nie doszło do ponownego zagrożenia – relacjonuje strażak.

- Mimo tylu apeli o zaopatrzenie się w czujkę tlenku węgla nikt w tym bloku takiej nie posiadał. Taka czujka na pewno by pomogła, bo nie wszyscy mogliby to przeżyć – podkreśla.

Wąskie ulice, źle zaparkowane samochody zdecydowanie nie pomogły przedostać się wozom strażackim we wskazane miejsce.

- Dojazd na miejsce był bardzo utrudniony. Samochody były w nieodpowiedni sposób zaparkowane i strażacy z trudem dostali się na miejsce zdarzenia – mówi strażak i przypomina, aby zawsze mieć na uwadze dojazd służb ratunkowych.

Do szpitala trafiła cała rodzina.

- W wyniku tego zdarzenia 4 osoby zostały zabrane do szpitala. To 16-miesięczny chłopiec, dwie osoby dorosłe w wieku około 35 lat oraz 3-letnia dziewczynka – poinformowała Paulina Heigel, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Hola hola, sympatyczny kawalerze !!!

odpowiedz
24.03.2023 11:27

To że nie ma gdzie zaparkować nie jest wina mieszkańców, bloki budowali na początku lat 70-tych, gdzie mało raczej było aut prywatnych, czasy się zmieniły a parkować gdzieś trzeba. Strażacy bez problemu mogli sobie zaparkować od strony ulicy klonowej. Dlatego proszę nie robić gównoburzy.

MIESZKANIEC OSIEDLA

24.03.2023 11:27

Tak? A jakby się paliło w którymś z mieszkań to węże by mieli ciągnąć zza bloku? Straż pożarna jedzie ratować ludzi/dobytek i nie powinna się zastanawiać od której strony podjechać. Co za pokrętna logika.. Dostają zgłoszenie pod dany adres i jadą tak jak należy jechać, a dojazd po prostu musi być, bez zastanawiania się czy wjeżdżać w tą ulicę czy może jechać od drugiej strony.