Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Płotach [ZDJĘCIA]

2021-10-25 13:38
Redakcja
2021-10-25 13:38

Długoletniej tradycji stało się zadość, kiedy 23 października 2021 roku w pięknie przystrojonej hali „Rega” Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Płotach spotkali się nauczyciele, pedagodzy i pracownicy oświaty ze wszystkich szkół gminy Płoty. 

ZDJĘCIE 1 z 12

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Samorządu Gminnego:

Burmistrz Płotów pan Radosław Mackiewicz

Zastępca Burmistrza Płotów pani Edyta Podgórska

Skarbnik Gminy pani Małgorzata Gołąb

Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach pan Marcin Makowiecki wraz z towarzyszącymi radnymi

Przedstawicielka Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Agnieszka Pawłowska

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pan Paweł Marek

Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Płotach pani Agnieszka Gałązka

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie pani Marzena Stępień

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Płotach pan Ryszard Maliński

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płotach pana Szymon Klimko

Uroczystą część spotkania prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie pani Marzanna Patek i pani Agnieszka Zielińska. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości poprosiły o zabranie głosu pana Radosława Mackiewicza Burmistrza Płotów, który serdecznie i gorąco podziękował nauczycielom za trud włożony przez nich w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Podkreślił również fakt, że edukacja jest wspólnym dobrem wymagającym uznania, odnosząc się tym samym do wcześniej cytowanych słów Elizy Orzeszkowej: „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”. Rozległy się gromkie brawa, a prowadzące akademię

podziękowały za piękne słowa skierowane do pracowników oświaty naszej gminy.

Następnie Dyrektorzy szkół wręczyli swoim wyróżnionym pracownikom nagrody i dyplomy za twórcze podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw.

Szczególne podziękowania zostały złożone jubilatom, czyli nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, którzy przepracowali kilkadziesiąt lat w zawodzie, za poświęcenie i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, uczenie wrażliwości, kształtowanie uczuć i wyobraźni, a nade wszystko w kształtowanie serc i umysłów młodego pokolenia.

Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym skierowano również do emerytowanych nauczycieli, pracowników obsługi i administracji.

Na zakończenie akademii głos zabrał gospodarz hali Rega w Płotach, Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pan Paweł Marek, który życzył wszystkim zgromadzonym, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję z pracy i dumę z wykonywania wyjątkowego zawodu.

Po tym wystąpieniu, nie pozostało już nic innego, jak tylko zaprosić zgromadzonych gości na drugą część spotkania: uroczysty obiad i wspólną zabawę do późnych godzin wieczornych!

Jolanta Mazur

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Franek

odpowiedz
26.10.2021 22:52

gdzie jest ZSP Płoty !!!

Franek

odpowiedz
25.10.2021 17:07

Uuuu…ta w białym, ojoj, pani dyrektor, chcę się tam zapisać :)