Zasłużony mieszkaniec gminy Goleniów!

2021-06-30 13:07
Sylwester Wasiak
2021-06-30 13:07

Sylwester Górzny Zasłużonym Mieszkańcem Gminy Goleniów. Projekt uchwały o nadania tego samego tytułu Władysławowi Wasylinko został wyprowadzony z porządku obrad.

Foto: Gmina Goleniów

Jak poinformowała na wstępie obrad Krystyna Jaworska, przewodnicząca Rady Miejskiej, Władysław Wasylinko nie mógł uczestniczyć w sesji i poprosił o przełożenie tego uroczystego aktu na kolejną sesję.
Tytuł zasłużonego mieszkańca gminy Goleniów odebrał natomiast Sylwester Górzny, który nie krył wzruszenia z tego powodu w emocjonalnym przemówieniu.
- Jestem wzruszony, ale i szczęśliwy. Chciałbym serdecznie podziękować Pani przewodniczącej Rady, państwu radnym, państwu burmistrzom, członkom kapituły, pod przewodnictwem pani Kubinowskiej-Lis, która to kapituła na wniosek goleniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pozytywnie zaakceptowała moją kandydaturę, za co Wam wszystkim państwo dziękuję. W najśmielszych oczekiwaniach i myślach nie przypuszczałem, że mogę się znaleźć na liście tak zacnych notabli naszego miasta. Ja zwykły nauczyciel, co prawda z ponad 50-letnią praktyką w goleniowskiej oświacie, doczekałem takiego momentu, takiej chwili. To państwa zasługa, to wam serdecznie za to dziękuje, że dostrzegliście moją osobę. Dla mnie, dla moich najbliższych, ten tytuł zasłużonego dla miasta i gminy jest przeogromnym wyróżnieniem, mam ogromny zaszczyt z tego powodu i moi najbliżsi również, wręcz czujemy się dumni – powiedział Sylwester Górzny.

Postać zarówno S. Górznego jak i W. Wasylinko szerzej prezentowaliśmy już wcześniej w materiale, które jest TUTAJ

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!