Porady dla szukających pracy w Dobrej

2021-09-10 19:34
Redakcja
2021-09-10 19:34

Rynek pracy w mniejszych miejscowościach, położonych w pobliżu większych aglomeracji, skupia się przede wszystkim na ofertach dojazdowych. Z reguły jest ich więcej, są bardziej lukratywne i oferują lepsze perspektywy rozwoju. Nie inaczej jest w przypadku miejscowości Dobra. Wsi, położonej nieopodal stolicy województwa łódzkiego. Co oferuje nam tamtejszy rynek pracy?

Co można zrobić, żeby szybciej znaleźć pracę?

Praca Dobra to przede wszystkim zawody fizyczne: na produkcji, budowie, magazynach i uprawach roślin. Drugim ważnym segmentem zatrudnienia są usługi. Różnego rodzaju sprzedawcy i kucharze znajdą pracę bez problemu. W sytuacji, gdy ktoś posiada inne kwalifikacje, raczej będzie musiał się rozejrzeć nieco dalej. Najlepiej na południe – w kierunku Łodzi.

Jest jednak kilka rzeczy, które można zrobić podczas ubiegania się o pracę. Z pewnością zwiększą one szansę na zatrudnienie. Można je podzielić na dwa typy czynności: te związane z autoprezentacją i kwalifikacjami.

Autoprezentacja – CV, rozmowa o pracę, co jeszcze?

Nie da się ukryć, że na przekór popularnemu przysłowiu, wszyscy oceniamy książkę po okładce. W przypadku ludzi tą okładką jest nie tylko wygląd, ale również sposób ubioru, wypowiadania się, kultura osobista i szereg innych elementów, składających się na wizerunek.

Wszystko zaczyna się już na etapie aplikacji: w chwili, gdy składamy CV. Jeśli wyślemy pracodawcy “na szybko” sklecony życiorys, bez zdjęcia, w czarno-białych kolorach, szanse na odzew są raczej niskie.Zadbajmy więc o wygląd życiorysu, zanim go w ogóle wyślemy.

Warto też zastanowić się nad napisaniem listu motywacyjnego. Z reguły bowiem niewiele osób to robi - jest to więc idealna szansa, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów i sprawić, aby pracodawca nas zapamiętał!

Gdy już dostaniemy telefon zwrotny i ustalimy termin spotkania, przygotujmy się do rozmowy. Postarajmy się znaleźć jak najwięcej informacji o firmie, do której aplikujemy. Poza tym postarajmy się przewidzieć pytania, które może zadać rekruter. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy, a my pokażemy się jako prawdziwi profesjonaliści!

Jeśli chodzi o wygląd - przystrzyżmy zarost, uczeszmy się, wyprasujmy koszulę i załóżmy eleganckie buty. Postarajmy się nie przesadzić z formalnością stroju. Unikajmy też jednak przesady w drugą stronę i nie przychodźmy na rozmowę kwalifikacyjną w dresach.

Podnoszenie własnych kwalifikacji – klucz do sukcesu na rynku pracy!

Od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na podbicie swojej wartości na rynku pracy jest zdobycie kwalifikacji i doświadczenia. Dotyczy to praktycznie każdej branży. Jeśli jesteśmy kucharzem - zróbmy kurs barmański lub przeszkolmy się w przyrządzaniu deserów. Sprzedawca może odbyć dodatkowy kurs z zakresu perswazji czy psychologii biznesu. Z kolei pracownicy fizyczni mogą zdobywać wiele uprawnień, pozwalających im na obsługę specjalistycznych urządzeń, pojazdów czy maszyn. Możliwości zdobywania kwalifikacji jest naprawdę wiele - im więcej ich wykorzystamy, tym łatwiej będzie nam znaleźć pracę.

Praca w Dobrej

Największą komplikacją podczas szukania pracy może być zła autoprezentacja. Zacznijmy od tego! Później możemy zastanowić się, czy mieszkając w Myślenicach, warto szukać pracy w Krakowie? Jeśli nadal będziemy napotykać problemy: poszukajmy możliwości zwiększenie swoich kwalifikacji!