Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

2023-03-10 16:41
Karol Szumny
2023-03-10 16:41

Dzisiaj o godzinie 16:15 został wyemitowany program Interwencji Polsat. Reportaż dotyczył bulwersujących scen w gryfickim szpitalu. Ordynator SOR pobił niepełnosprawnego pacjenta?

Tadeusz Skrzypecki trafił na gryficki SOR 24 grudnia 2022 roku. U mężczyzny podejrzewano udar mózgu. 65-latek od wielu lat chorował, był osobą z niepełnosprawnościami. W związku z cukrzycą amputowano mu też nogę.

Na SOR w Gryficach przyjechał z córką – Danutą Skrzypecką.

- Najbardziej zdziwiło mnie, kiedy lekarz nie wyszedł do mnie, żeby porozmawiać o stanie taty, tylko próbował się wszystkiego dowiedzieć od niego. Wręcz na niego krzyczał - opisuje Danuta Skrzypecka w rozmowie z Interwencją.

65-latek został w szpitalu, jednak nazajutrz lekarze zadzwonili po panią Danutę, by ta odebrała swojego tatę. Córka pana Tadeusza od razu zauważyła siniaki i krwiaki na twarzy ojca.

- Zadzwoniłam do szpitala. Chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje, ale nie udzielono mi ich. Wtedy podjęłam decyzję, że zawiadomię policję – mówi pani Danuta w rozmowie z Interwencją.

Niestety w styczniu bieżącego roku pan Tadeusz zmarł. Do redakcji Interwencji trafiło jednak makabryczne nagranie, na którym widać, jak ordynator SOR-u kilkukrotnie uderza otwartą dłonią leżącego w łóżku pana Tadeusza. Wszystkiemu przygląda się sanitariusz, nie reaguje.

Danuta Skrzypecka mówi, że jest to dla niej trudny temat, bo przede wszystkim jej tata nie jest już w stanie się wypowiedzieć. Zmarł dokładnie miesiąc po tym zdarzeniu, 24 stycznia.

Oto, co powiedział rzecznik prasowy gryfickiego szpitala w rozmowie z dziennikarzami Interwencji. Podobno nie chciał on obejrzeć nagrania z monitoringu.

- Nie jestem osobą odpowiedzialną za ocenę tego typu materiałów - przekazał Łukasz Szyntor dziennikarzom.

- Lekarz, który brał udział w tym zdarzeniu, został na czas zbierania dowodów, tudzież wyjaśnienia sprawy, zawieszony w wykonywaniu swojej działalności - poinformował.

- Materiały dowodowe w związku z tą sytuacją zostały przekazane prokuraturze. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie - dodał rzecznik w rozmowie z dziennikarzami Interwencji.

Jak ustaliła Interwencja, lekarz nie usłyszał jeszcze zarzutów pobicia pacjenta. „Po zdarzeniu kontaktował się z córką pana Tadeusza. Pani Danuta twierdzi, że nie przeprosił za sytuację. Zdarzenie tłumaczył przemęczeniem. Myślał, że 65-latek chciał wcześniej zaatakować pielęgniarkę” – poinformowali dziennikarze.

Interwencja po rozmowie z rzecznikiem pojawiła się w Gryficach szpitalu i ku ich zdziwieniu, lekarz normalnie pełnił dyżur. Dziennikarzom udało się nawet z nim porozmawiać. Ten argumentuje, że bronił się przed agresywnym pacjentem. Ponadto swoją obecność w placówce tłumaczył tym, że "nie ma nikogo, kto by tu chciał pracować".

- Przede wszystkim chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak złożenie skargi. Że na SOR-ach są kamery, że nie zawsze nagrania giną. Istnieje taka instytucja jak Rzecznik Praw Pacjenta. I każdy ma prawo dochodzić swoich praw. Po prostu - podsumowuje reportaż Interwencji Danuta Skrzypecka.

Obejrzyj cały reportaż Interwencji: Pacjent pobity przez lekarza. Mamy nagranie z monitoringu

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Justyna

odpowiedz
10.03.2023 18:36

Ten SOR to mordowania nie udzielają pomocy odsyłają chorych ludzi,ktoś powinien konkretnie się tym zająć

yyyy

odpowiedz
10.03.2023 18:49

Podczas plandemii już wyszło,jak bardzo tzw lekarze sa dla pacjentów...Nachapali się dodatków covidowych,a teraz "muszą" za normalną kase prac...-odpier..alać swoje-jak żyć...?

P

10.03.2023 18:49

A to, że ktoś dostaje za pracę jakiś dodatek automatycznie czyni tę pracę niemoralną? Albo złą?

Andrzej

odpowiedz
10.03.2023 18:57

Lekarz bokser niech sprubuje sił W sportach walki ,a nie bić chorego człowieka.,,Kalekę ,,

Rzadko bywający na Super Portalu

odpowiedz
11.03.2023 01:09

Witam, dziś otrzymałem to wstrząsające nagranie i jak nigdy muszę się wypowiedzieć: 1. Psychol w fartuchu udający lekarza i ratownik pod sąd. 2. Natychmiastowa dyscyplinarka dla w/w. 3. Prześledzić monitoring wstecz w całym szpitalu i wypytać świadków. 4. Dyrekcja szpitala do wymiany, czuć lekceważenie w obie strony i brak standardów. 5. Zatrudnić ambitnych ludzi, jeśli trzeba to nawet z daleka. Problem z kadrą? Hindusi są znakomici i dość tani. 6. Podać do publicznej wiadomości dane personalne ukaranych już zwyrodnialców. 7. Sprawdzić wątek tzw. "łowców skór", być może odpalano im do kieszeni za każdego pacjenta, któremu pomogli odejść? 8. Pilotować ten temat przez media do końca i nie odpuszczać. Tu rola dla prawdziwych dziennikarzy. 9. Nagrodzić osobę, która to ujawniła w PLN lub wycieczką itp. Uczyć i nagradzać ludzi za obywatelskie postawy. 10. Przemyślenia - rany boskie, co musiało się dziać za zamkniętymi drzwiami, czyli w tzw. czasach covidowych ...? Jakie akcje miały miejsce? Ilu pracowników służby zdrowia zostało wypaczonych?

X

11.03.2023 01:09

Tak dyrekcja do wymiany... Takiego to oni nie zwolnią. Uczciwego, oddanego pracownika szybciej zwolnią i zatrudniają swojego co został wcześniej zwolniony za mobbing w Kutnie.

Lukasz

odpowiedz
10.03.2023 19:19

W gryfickim szpitalu narcyz rzecznik się wypowiedział i nic nie powiedział nierób. A Lidzia na studia pojechala

Ffbj

10.03.2023 19:19

A dyrektorek naczelny już 3 raz na 3 tygodnie urlopu pojechał...xD Szpital xD

Tak to ja

odpowiedz
11.03.2023 08:31

Tak to ja wyslalem nagranie. Niemige patrzeć na patologię w szpitalu. Pacjent pobity w grudniu personel widzial i nic nie zgłosił. Sprawa ujrzala światło dzienne w styczniu. Po wpłynięciu pisma. Dlaczego oddziałową pani Anna M. Nie zgłosiła takiej sytuacji dyrekcji. Dlaczego Artur R. Został zawieszony a po 2 tygodniach wrocil do pracy. Dlaczego ratownik nie interweniował tylko stał z założonymi rękoma. Zostawić w szpitalu chcieli żeby zatuszować sprawę ale pacjent nie wyraził zgody na pobyt w szpitalu. Wtedy rodzina zobaczyła efekt pobytu w sor. Cała zmiana powinna zostać zwolniona włącznie z kierownictwem oddziału. Wyzywał czy pluł to nie daje przywołania na agresję personelu. Nie stety mamy wpisane to w zawodach medyczny agresję pacjenta. Wiec jak ktoś nieradzi sobie z tym nie powinien pracować.

Brawo

11.03.2023 08:31

Gratuluje odwagi. Brawo.

10.03.2023 18:59

Jak taki s.......n ,buchaj mógł znęcać się nad chorym niepełnosprawnym człowiekiem,Powinno się gościa potraktować podobnie-,TYPOWY CHAM.A ci którzy byli obecni,podobnie jak bestia powinni wylecieć na zbity pysk.

Robert

odpowiedz
10.03.2023 19:12

czytam że coraz lepiej się dzieje ,,,niepełnosprawny pacjent agresywny ok zrozumiem,,ale od razu bić,"są inne sposoby uspokojenia pacjenta"co to komuna wróciła ,,druga rzecz, rzecznik szpitala jest jak dupa od srania i powinien,źle on musi zapoznać się z tematem ,to on reprezentuje szpital,,a on nic nie wie,nic nie widział,nawet nagrania nie chce obejrzeć,,,to za co bierze pieniądze,,,wiem że jest solidarność w pracy,,koledzy znajomi,,ale bez przesady,to jest szpital a nie getto,,może od razu każdego pavulonem poczęstować na wejściu,, będą felczery mieli więcej czasu dla siebie i na swoje prywatne gabinety,,,,,mam nadzieję że sprawa trafi do sądu i ktoś za to beknie , łącznie z tym co stał obok i się przyglądał,,to współudział,,,,co tam się musi dziać o czym My nie wiemy,,,ten szpital schodzi na psy

Baba

10.03.2023 19:12

On już dawno zszedł na Psy..

Artur

odpowiedz
10.03.2023 19:25

Prokuratura! HALO HALO. ARESZT TYMCZASOWY!

X

10.03.2023 19:25

To chyba była żona boksera pisze. Taką samą jak on

Ola

odpowiedz
11.03.2023 09:57

Jesli sanitariusz nie był tą sytuacja wstrząśnięty ani zaskoczony to takie sytuacje musialy zdarzac się juz wcześniej, bo stal sobie spokojnie i patrzal co robi ten czlowiek bo lekarzem nazwac go nie mozna. Jestem bardzo oburzona ,nie wiadomo ile biednych ludzi mógł tak potraktować wcześniej. Jakim ten czlowiek mogl byc zagrozeniem dla niego ??

Sly

11.03.2023 09:57

Człowiekiem to raczej go nazwać też nie można.