Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

2023-03-10 16:41
Karol Szumny
2023-03-10 16:41

Dzisiaj o godzinie 16:15 został wyemitowany program Interwencji Polsat. Reportaż dotyczył bulwersujących scen w gryfickim szpitalu. Ordynator SOR pobił niepełnosprawnego pacjenta?

Tadeusz Skrzypecki trafił na gryficki SOR 24 grudnia 2022 roku. U mężczyzny podejrzewano udar mózgu. 65-latek od wielu lat chorował, był osobą z niepełnosprawnościami. W związku z cukrzycą amputowano mu też nogę.

Na SOR w Gryficach przyjechał z córką – Danutą Skrzypecką.

- Najbardziej zdziwiło mnie, kiedy lekarz nie wyszedł do mnie, żeby porozmawiać o stanie taty, tylko próbował się wszystkiego dowiedzieć od niego. Wręcz na niego krzyczał - opisuje Danuta Skrzypecka w rozmowie z Interwencją.

65-latek został w szpitalu, jednak nazajutrz lekarze zadzwonili po panią Danutę, by ta odebrała swojego tatę. Córka pana Tadeusza od razu zauważyła siniaki i krwiaki na twarzy ojca.

- Zadzwoniłam do szpitala. Chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje, ale nie udzielono mi ich. Wtedy podjęłam decyzję, że zawiadomię policję – mówi pani Danuta w rozmowie z Interwencją.

Niestety w styczniu bieżącego roku pan Tadeusz zmarł. Do redakcji Interwencji trafiło jednak makabryczne nagranie, na którym widać, jak ordynator SOR-u kilkukrotnie uderza otwartą dłonią leżącego w łóżku pana Tadeusza. Wszystkiemu przygląda się sanitariusz, nie reaguje.

Danuta Skrzypecka mówi, że jest to dla niej trudny temat, bo przede wszystkim jej tata nie jest już w stanie się wypowiedzieć. Zmarł dokładnie miesiąc po tym zdarzeniu, 24 stycznia.

Oto, co powiedział rzecznik prasowy gryfickiego szpitala w rozmowie z dziennikarzami Interwencji. Podobno nie chciał on obejrzeć nagrania z monitoringu.

- Nie jestem osobą odpowiedzialną za ocenę tego typu materiałów - przekazał Łukasz Szyntor dziennikarzom.

- Lekarz, który brał udział w tym zdarzeniu, został na czas zbierania dowodów, tudzież wyjaśnienia sprawy, zawieszony w wykonywaniu swojej działalności - poinformował.

- Materiały dowodowe w związku z tą sytuacją zostały przekazane prokuraturze. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie - dodał rzecznik w rozmowie z dziennikarzami Interwencji.

Jak ustaliła Interwencja, lekarz nie usłyszał jeszcze zarzutów pobicia pacjenta. „Po zdarzeniu kontaktował się z córką pana Tadeusza. Pani Danuta twierdzi, że nie przeprosił za sytuację. Zdarzenie tłumaczył przemęczeniem. Myślał, że 65-latek chciał wcześniej zaatakować pielęgniarkę” – poinformowali dziennikarze.

Interwencja po rozmowie z rzecznikiem pojawiła się w Gryficach szpitalu i ku ich zdziwieniu, lekarz normalnie pełnił dyżur. Dziennikarzom udało się nawet z nim porozmawiać. Ten argumentuje, że bronił się przed agresywnym pacjentem. Ponadto swoją obecność w placówce tłumaczył tym, że "nie ma nikogo, kto by tu chciał pracować".

- Przede wszystkim chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak złożenie skargi. Że na SOR-ach są kamery, że nie zawsze nagrania giną. Istnieje taka instytucja jak Rzecznik Praw Pacjenta. I każdy ma prawo dochodzić swoich praw. Po prostu - podsumowuje reportaż Interwencji Danuta Skrzypecka.

Obejrzyj cały reportaż Interwencji: Pacjent pobity przez lekarza. Mamy nagranie z monitoringu

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ciekawy

odpowiedz
11.03.2023 09:52

A co na to rada szpitala. Pan Łącki niech wypowie się. A co na to urzad wojewodzki. Co na to izby lekarskie. Co na to izby pielęgniarskie i ratownicze. Gdzie jest wojewoda!

Renci

odpowiedz
10.03.2023 19:13

Szok masakra jakas......

Kat

odpowiedz
10.03.2023 19:36

Dajcie mi go to go tak samo potraktuje skur.....a teraz wiem że na się trzeba iść z gumą to mu mózg wyprostuje

beata

odpowiedz
11.03.2023 07:29

coś strasznego ,facet powinien siedzieć już w więzieniu ,lekarz kat chorych ,starszych ludzi ,już dawno powinien mieć zabrane prawo wykonywania zawodu ,ludzie reagujmy nie dajmy tej sytuacji zamieść pod dywan dość

Lokol

odpowiedz
10.03.2023 17:43

Jak ja dzisiaj słyszę coś takiego jak prawa pacjenta, prawa obywatelskie to śmiech a zarazem kurewska złość mnie ogarnia. kury europejskie i pisowskie doprowadzają do tego że ludzie są wilkami dla siebie.

Częściowo

10.03.2023 17:43

masz rację. Ale tylko częściowo. Leoiej pamiętaj o tym skurwielu !!!!

Ktos

10.03.2023 17:43

To nie pisowskie, to takie jak ty zawistni ludzie co nie potrafią samodzielnie myśleć tylko powtarzają coś, czego nie rozumieją i pozwalają sobą manipulować

Wilma

10.03.2023 17:43

A niby w jaki sposób Kaczyński czy Morawiecki doprowadzają do tego? Mylisz się! Po prostu SŁOMA Z BUTÓW WYCHODZI! Co z tego że ktoś zrobił dyplom? Etykę, kulturę bycia wynosi się z domu.

Rat

odpowiedz
10.03.2023 18:21

Proponuję bacznie przyjrzeć się szerzej tym na granią może jeszcze więcej takich akcje będzie z tym SAMURAJEM Z SORU

obserwator

odpowiedz
11.03.2023 06:43

Zaraz powiedzą że pacjent się zadławił a lekarz udzielał mu pomocy klepiąc go po plecach. I tyle w temacie.

Rew

odpowiedz
11.03.2023 10:44

Co się wyprawia i kto pracuje w tym szpitalu przechodzi ludzkie pojęcie. Proponuję zacząć od narkotestow, bo pracują tam osoby uzależnione od narkotyków.

R.

11.03.2023 10:44

Dokładnie zaczynając od psychiatryka. Szpital ,,z,, biją i pytanie co jeszcze tam robią bo na pewno nie leczą. Wychodzi na to że ludzie potrzebujący pomoc leczą ludzi potrzebujących pomocy. Fajny ten szpital może Vega nagra o nim film.

JÓZEF

odpowiedz
10.03.2023 20:38

Wg niektórych PAPIEŻ odpowiada za pedofilię w kościele na całym świecie,a marszałek Geblewicz, który zatrudnił pedofila i powierzył mu dzieci,nie musi ponosić żadnej odpowiedzialności.Co za hipokryzja .