Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

2023-03-10 16:41
Karol Szumny
2023-03-10 16:41

Dzisiaj o godzinie 16:15 został wyemitowany program Interwencji Polsat. Reportaż dotyczył bulwersujących scen w gryfickim szpitalu. Ordynator SOR pobił niepełnosprawnego pacjenta?

Tadeusz Skrzypecki trafił na gryficki SOR 24 grudnia 2022 roku. U mężczyzny podejrzewano udar mózgu. 65-latek od wielu lat chorował, był osobą z niepełnosprawnościami. W związku z cukrzycą amputowano mu też nogę.

Na SOR w Gryficach przyjechał z córką – Danutą Skrzypecką.

- Najbardziej zdziwiło mnie, kiedy lekarz nie wyszedł do mnie, żeby porozmawiać o stanie taty, tylko próbował się wszystkiego dowiedzieć od niego. Wręcz na niego krzyczał - opisuje Danuta Skrzypecka w rozmowie z Interwencją.

65-latek został w szpitalu, jednak nazajutrz lekarze zadzwonili po panią Danutę, by ta odebrała swojego tatę. Córka pana Tadeusza od razu zauważyła siniaki i krwiaki na twarzy ojca.

- Zadzwoniłam do szpitala. Chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje, ale nie udzielono mi ich. Wtedy podjęłam decyzję, że zawiadomię policję – mówi pani Danuta w rozmowie z Interwencją.

Niestety w styczniu bieżącego roku pan Tadeusz zmarł. Do redakcji Interwencji trafiło jednak makabryczne nagranie, na którym widać, jak ordynator SOR-u kilkukrotnie uderza otwartą dłonią leżącego w łóżku pana Tadeusza. Wszystkiemu przygląda się sanitariusz, nie reaguje.

Danuta Skrzypecka mówi, że jest to dla niej trudny temat, bo przede wszystkim jej tata nie jest już w stanie się wypowiedzieć. Zmarł dokładnie miesiąc po tym zdarzeniu, 24 stycznia.

Oto, co powiedział rzecznik prasowy gryfickiego szpitala w rozmowie z dziennikarzami Interwencji. Podobno nie chciał on obejrzeć nagrania z monitoringu.

- Nie jestem osobą odpowiedzialną za ocenę tego typu materiałów - przekazał Łukasz Szyntor dziennikarzom.

- Lekarz, który brał udział w tym zdarzeniu, został na czas zbierania dowodów, tudzież wyjaśnienia sprawy, zawieszony w wykonywaniu swojej działalności - poinformował.

- Materiały dowodowe w związku z tą sytuacją zostały przekazane prokuraturze. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie - dodał rzecznik w rozmowie z dziennikarzami Interwencji.

Jak ustaliła Interwencja, lekarz nie usłyszał jeszcze zarzutów pobicia pacjenta. „Po zdarzeniu kontaktował się z córką pana Tadeusza. Pani Danuta twierdzi, że nie przeprosił za sytuację. Zdarzenie tłumaczył przemęczeniem. Myślał, że 65-latek chciał wcześniej zaatakować pielęgniarkę” – poinformowali dziennikarze.

Interwencja po rozmowie z rzecznikiem pojawiła się w Gryficach szpitalu i ku ich zdziwieniu, lekarz normalnie pełnił dyżur. Dziennikarzom udało się nawet z nim porozmawiać. Ten argumentuje, że bronił się przed agresywnym pacjentem. Ponadto swoją obecność w placówce tłumaczył tym, że "nie ma nikogo, kto by tu chciał pracować".

- Przede wszystkim chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak złożenie skargi. Że na SOR-ach są kamery, że nie zawsze nagrania giną. Istnieje taka instytucja jak Rzecznik Praw Pacjenta. I każdy ma prawo dochodzić swoich praw. Po prostu - podsumowuje reportaż Interwencji Danuta Skrzypecka.

Obejrzyj cały reportaż Interwencji: Pacjent pobity przez lekarza. Mamy nagranie z monitoringu

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Grześ

odpowiedz
10.03.2023 23:31

W szpitalu w Gryficach . Należało by wyrzucić tych wszystkich łapowkarzy i dorobkiewiczow.

Do grz3sia

10.03.2023 23:31

Chronią ich jak niepodległości bo są w PO. Włos im z głowy nie spadnie

Żargon gryficki ♈♈♈

odpowiedz
11.03.2023 07:37

Ciekawe czy nagle cudownie nie zaginą nagrania wcześniejsze i może późniejsze. Nie wierzę że to miało charakter incydentalny. A pielęgniarka jest w wieku emerytalnym, siedzi już tyle lat starsza babka i nic nie mówiła? Taka pani oddziałowa że ślepa tyle czasu? Do odpowiedzialności powinna też być pociągnięta bo nie wierzę że nie widział nikt nic. A lekarzyk jak nie bał się kamery to ciekawe co działo się poza nią. Powinien lawinowo być pozew i skargi na takie coś bo nie oszukujmy się na pewno wiecej tego było. Poza tym wszystko parszywieje w tym kraju, obecne wydarzenia, zmiany robią z ludzi zombie i ukazują się najniższe instynkty. W Warszawce jesteśmy nikim dla tego kraju. Ważna kasa i niech ubezpieczony umiera a nie polepszac obywatelom byt.

Mieszkaniec

odpowiedz
11.03.2023 07:54

Przynajmniej jesteśmy sławni. Piękne osiągnięcie. Zwolnić cały personel zaangażowany w tą sytuację. Albo będzie tak jak ze słynnymi obdukcjami. Haha i też nadal pracuje. https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2011-01-20/obdukcje-za-pieniadze_775149/

Paweł

odpowiedz
10.03.2023 22:47

Co za skury@yn pier@olny, dożywocie powinien dostać za to zrobił, brak człowieczeństwa, nie do pomyślenia że tak można potraktować chorą, starszą osobę. Jakie to poniżające, w głowie się nie mieści. Niech ktoś napiszę pełne dane adresowe tego typa, napewno wiele osób się nim zainteresuję.

mariusz

odpowiedz
11.03.2023 07:40

zamiast mózgu gówno ,powinien się zwolnić ludzie nie chodzcie do tego kata ,zamiast leczyć moze was pobić ratownik też do zwolnienia

Ala

odpowiedz
10.03.2023 18:43

Gryfickim szpitalem rządzi PO.Zatuszują i po sprawie.Tam sami swoi.

X

10.03.2023 18:43

Tak.. Gryfickim szpitalem rządzi PO i naczelna Lidka z rodziny dyrektora. Musiał jej dać pracę,bo wywalili ją dyscyplinarnie ze szpitala w Kutnie i jeszcze na studia ją wysłali i zapłacili, bo nie miala wymaganego wyksztalcenia w chwili konkursu na stanowisko naczelnej

Julka

odpowiedz
10.03.2023 23:57

Ciekawe ilu ludzi tam zginęło z ilu pacjentów noszą krew na rękach już nie wspomnę w czasach COVID nikt nie mógł nikogo odwiedzać dla tego taka umieralność była morze narządami Jeszcze handlują .LudZie będzie jeszcze gorzej .żeby chociaż bekli za to dysstyplinarka i zakaz wykonywania zawodu dożywotnie.

Sly

10.03.2023 23:57

Nikt za to nie beknie."Pracują" sobie wszyscy,jakby się nic nie stało,kłamią w żywe oczy,że lekarz został zawieszony.Spawa z czasem ucichnie.

Tryta

odpowiedz
10.03.2023 21:47

Bo całe Gryfice to jedno wielkie g...o a szpital to patola i banda s........w

ffff

odpowiedz
10.03.2023 23:12

Podajcie nazwisko i imię tego lekarza

Czytelnik

odpowiedz
11.03.2023 10:32

Szanuję lekarzy bo ratują życie i zdrowie ale tutaj opadają ręce.